15 lipca 2020

Krzesła konferencyjne i krzesła biurowe

Dobrze dobrane krzesło to kluczowy element poprawiający efektywność Twojej lub Twoich pracowników. Dzięki wpisom na naszej stronie poznasz sposoby na dobranie idealnego krzesła. Czas sprzędzony przed biurkiem stanie się przyjemniejszy!

Aranżacja domowego biura wybieramy idealny fotel biurowy

Domowe biuro powinno być tak samo piękne i wygodne jak w pracy. Największą uwagę przykuj do fotela w tym miejscu. Podczas pracy nawet w domu spędzamy do 10 godzin, a więc sprawmy, aby było to przyjemne, a nie męczące. Nasza zła pozycja siedząca w domu może przyczynić się do problemów zdrowotnych. Dobrze dobrany fotel pozwala nam na bardziej intensywną pracę, także w domu.

Długie spędzanie czasu w fotelu niedostosowanym do naszego kręgosłupa może powodować ból pleców, karku, szyi. Dodatkowo bóle głowy i problemy z koncentracją a w najgorszym wypadku z poważnymi problemami kręgosłupa. Dlatego warto zainwestować w dobry fotel do pracy w domu, aby uniknąć tych uszczerbków na zdrowiu. Inwestując w fotel, inwestujesz w swoje zdrowie.

Fotel biurowy do domowego użytku powinien być przede wszystkim stabilny i na kółkach. Dodatkowo regulacja wysokości i głębokości siedziska. Takie walory pozwalają dopasować fotel do każdej sylwetki ciała bez względu na wysokość i wagę ciała. Regulacja oparcia powinna mieć trzy możliwości regulacji: wysokość, głębokość i kąt nachylenia. Wszystkie te parametry pozwalają nam utrzymać ciało w jednej pozycji, nawet jeżeli się poruszamy. Odcinek lędźwiowy i łopatki powinny mieć stabilne oparcie. Fotel biurowy powinien posiadać również podłokietnik i zagłówek z możliwością ich regulacji.  Siedzisko zaś powinno być nie zbyt miękkie, ponieważ powoduje senność, ale także nie twarde, bo powoduje ból.

Została nam kwestia materiału obicia. Wydawałoby się, że obicie skóro podobne byłoby najlepsze. Jednak tak nie jest. Jest łatwe do utrzymania czystości, ale przy długim siedzeniu nagrzewa się, a nasze ciało się klei do niego. Najlepszym materiałem jest obicie z prawdziwej skóry lub siateczki, która powoduje wygodne siedzenie i cyrkulację powietrza.