15 lipca 2020

Krzesła konferencyjne i krzesła biurowe

Dobrze dobrane krzesło to kluczowy element poprawiający efektywność Twojej lub Twoich pracowników. Dzięki wpisom na naszej stronie poznasz sposoby na dobranie idealnego krzesła. Czas sprzędzony przed biurkiem stanie się przyjemniejszy!

Fotele biurowe a wizerunek firmy

Żyjemy w czasach zdecydowanej przewagi formy nad treścią, dziś najważniejszy jest wizerunek, czyli to w jaki sposób odbiera nas otoczenie . To legendarne pierwsze wrażenie praktycznie przesądza o wszystkim, albo prawie o wszystkim. Tęgie naukowe głowy pracują nad rozwijaniem wielkiej ilości socjotechnicznych chwytów i marketingowych zasad, które potrafią każdy obraz pokazać pozytywnie. W przeważającej mierze nie ma to wiele wspólnego z rzeczywistością, to po prostu rodzaj uwodzenia, ale oczywiście są też techniki komunikacyjne i techniki prezentacji, uczące jak profesjonalnie zadbać o wizerunek, jakie elementy podkreślić, a jakie ukryć lub lekko zmanipulować. Te techniki marketingu odgrywają bardzo dużą rolę w tworzeniu wizerunku firmy. Nadszedł czas, kiedy pozytywny wizerunek firmy staje się ważną częścią jej reputacji i przekłada się na konkretne, duże pieniądze, nic więc dziwnego, że firmy nie oszczędzają na kreowaniu swojego pozytywnego wizerunku.

Jednym z ważnych elementów tej kreacji jest oczywiście wygląd biura i to nie tylko gabinetu prezesa i zarządu, ale też , a może przede wszystkim miejsc gdzie na co dzień pracują ludzie, przyjmowani są interesanci, czy gdzie odbywa się produkcja itp. Tu też działa magia pierwszego wrażenia, więc w szanujących się i dbających o wizerunek firmach przywiązuje się bardzo dużą wagę do tego jak wyglądają pomieszczenia firmowe. Wygląd biurek i foteli biurowych jest zawsze na pierwszym planie. Zarówno jedne jak i drugie powinny być częścią profesjonalnie opracowanego planu stylizacji wnętrza danej firmy, czyli powinny być w tym samym, lub podobnym stylu i kolorystyce.

O wyborze foteli biurowych też oczywiście decyduje w pierwszej mierze stylista wnętrz, ale warto bardziej dogłębnie potraktować temat, bo od tego w jakich fotelach pracują ludzie nawet po kilkanaście godzin dziennie, zależy nie tylko wizerunek firmy, ale od tego zależy ich zdrowie, a wiadomo- zdrowie jest bezcenne. O tym, że fotele biurowe powinny być ergonomiczne, odpowiednio dopasowane do pleców pracowników, wiedzą wszyscy, więc jeśli poważna firma kupuje swoim pracownikom najtańsze, chińskie fotele z tworzywa sztucznego, to choćby nie wiem jak się starała, nie zatrze pierwszego, bardzo złego wrażenia, że w tej firmie oszczędza się na zdrowiu pracowników.

Oczywiście fotele muszą dobrze komponować się z wystrojem biura, ale przede wszystkim muszą być wygodne i muszą dobrze służyć ludziom. Profesjonalny fotel biurowy musi podpierać kręgosłup ( zwłaszcza w części lędżwiowej, bo ta właśnie część kręgosłupa jest najbardziej osłabiana przez siedzący tryb życia) , musi być stabilny( minimum pięć ramion z kółkami), musi mieć regulację nie tylko wysokości siedziska, ale też regulację oparcia, podpórek pod ręce i zagłówka, musi być wykonany z dobrej jakości materiałów.

To nieprawda, że wszystkie fotele biurowe są do siebie podobne, tak jak są różne style mebli, analogicznie są różne style foteli biurowych – klasyczne, nowoczesne, futurystyczne, minimalistyczne, nie mówiąc już o gamie różnych materiałów i kolorów z których są wykonane. Na prawdę jest w czym wybierać, trzeba tylko konsekwentnie postawić na jakość.