18 listopada 2022

Krzesła konferencyjne i krzesła biurowe

Dobrze dobrane krzesło to kluczowy element poprawiający efektywność Twojej lub Twoich pracowników. Dzięki wpisom na naszej stronie poznasz sposoby na dobranie idealnego krzesła. Czas sprzędzony przed biurkiem stanie się przyjemniejszy!

Jak znalezc najlepsze krzeslo biurowe

Od pracowników biurowych wymaga się nie tylko koncentracji na powierzonych im obowiązkach, ale również wydajności. Nie można jednak zapominać o tym, że wysiłek umysłowy nie będzie maksymalny, gdy osobę zmuszaną do niego męczyć będą problemy ze zdrowiem. Problemy takie, zwłaszcza związane z kręgosłupem, wydają się niemożliwe do uniknięcia, gdy przy biurku siedzi się przez kilka godzin w ciągu dnia, konieczne jest więc podejmowanie wszelkich działań, które mogłyby przyczynić się do zminimalizowania ryzyka ich wystąpienia. O zasadach prawidłowego siedzenia nie ma sensu mówić wówczas, gdy siedzisko pracownika biurowego pozostawia wiele do życzenia. 

Wybierając fotel biurowy warto więc pamiętać o tym, że musi on dopasowywać się nie tylko do sylwetki swojego nowego właściciela, ale i rodzaju wykonywanej przez niego pracy. Tylko wówczas zniknie obciążenie kręgosłupa, a on sam będzie utrzymywany w kształcie przypominającym literę S, a więc w tej pozycji, która jest dla niego najlepsza. Idealne krzesło biurowe powinno dbać również o prawidłowe krążenie krwi w udach, choroby będące efektem zaburzeń w tym zakresie są bowiem wyjątkowo dotkliwe. Okazuje się zresztą, że rozwiązania dostępne obecnie w sprzedaży są w stanie dbać o bezpieczeństwo i wygodę swojego użytkownika nawet wtedy, gdy on sam o tym zapomina. Niejako automatycznie wymuszają na nim przyjęcie właściwej postawy, dzieje się tak przy tym nawet bez konieczności ich systematycznego regulowania. Korzystając z nich zwracajmy jednak uwagę na to, że siedzenie kilka godzin w tej samej pozycji jest nienaturalne nawet, jeśli samo siedzisko jest znakomicie wyprofilowane, jeśli więc mamy taką możliwość, zmieniajmy sposób, w jaki wykorzystujemy krzesło i nie zapominajmy o relaksie.

A samo krzesło? Podczas jego zakupu warto zwrócić uwagę na przynajmniej kilka aspektów z nim związanych. Choć często zdajemy się o nich zapominać, zwracajmy uwagę na znaczenie, jakie posiadają podłokietniki. Odpowiednio ustawione są one w stanie odciążyć obręcz barkową, jeśli więc istnieje możliwość zakupu krzesła umożliwiającego ich regulację, nie zwlekajmy z podjęciem decyzji dotyczącej takiej inwestycji. Duże znaczenie ma również odpowiednie oparcie, które powinno podpierać część lędźwiową kręgosłupa. Warto zwrócić uwagę nie tylko na sposób jego wyprofilowania, ale i na możliwość odchylenia, przyda się nam bowiem podczas długiej pracy przy biurku. Nie zapominajmy również o siedzisku oraz o tym, że możliwość jego regulacji powinna być dla nas czymś oczywistym.