18 listopada 2022

Krzesła konferencyjne i krzesła biurowe

Dobrze dobrane krzesło to kluczowy element poprawiający efektywność Twojej lub Twoich pracowników. Dzięki wpisom na naszej stronie poznasz sposoby na dobranie idealnego krzesła. Czas sprzędzony przed biurkiem stanie się przyjemniejszy!

Idealne krzesło czyli jakie

Każdy kogo praca wymaga nieustannego siedzenia za biurkiem, marzy o posiadaniu wygodnego i w pełni dopasowanego doswoich indywidualnych potrzeb krzesła. Dlaczego? Ponieważ wielogodzinne siedzenie w tej samej pozycji jest samo w sobiemęczące, a niekomfortowe warunki, czynią je jeszcze bardziej uciążliwym. Warto zatem zatroszczyć się o zdrowie swoje, bądźteż swoich pracowników i najbliższych. Zakup dostosowanego do wymogów zdrowotnych krzesła, będzie jedną z najlepszymdecyzji w życiu. Sprawi bowiem, że ryzyko zapadnięcia na rozliczne choroby – w tym wady postawy – znacząco zmaleje. Jakie są więc cechy idealnego krzesła?

1. Regulacja Możliwość dopasowania wysokości krzesła do naszego wzrostu oraz do wysokości biurka, to już podstawa. Nowoczesne krzesła są jednak wyposażone w możliwości bardziej skomplikowanych regulacji. Możemy więc wyregulować także wysokość oparcia, kąt jego odchylenia względem siedziska, rozstawienie podłokietników

2. Wygoda Mowa tu głownie o odpowiednim siedzisku, które nie może być ani zbyt twarde, ani zbyt małe. Jeśli boki siedziska są lekko wygięte w górę, a jego przód zaokrąglony – gwarantuje to jeszcze bardziej komfortowe użytkowanie.

3. Wyprofilowanie Nasz kręgosłup posiada naturalną krzywiznę, która ma tendencję do odkształcania się, pod wpływem czynników zewnętrznych. Krzesło nie powinno zaburzać tej krzywizny, lecz ją stabilizować. Dlatego właśnie wyprofilowanie (szczególnie w odcinku lędźwiowym) fotela biurowego jest niezmiernie ważne dla zdrowia
i utrzymania prawidłowej postawy.

4. Podłokietniki Ich istnienie jest nadzwyczaj istotne, ponieważ zapobiegają nadmiernemu obciążeniu rąk w czasie
pisania.

5. Stabilność Cały fotel powinien być umieszczony na stabilnej i wytrzymałej konstrukcji – przynajmniej
pięcioramiennym podnóżku, umocowanym na antypoślizgowych kółkach.