18 listopada 2022

Krzesła konferencyjne i krzesła biurowe

Dobrze dobrane krzesło to kluczowy element poprawiający efektywność Twojej lub Twoich pracowników. Dzięki wpisom na naszej stronie poznasz sposoby na dobranie idealnego krzesła. Czas sprzędzony przed biurkiem stanie się przyjemniejszy!

Zakup dobrego fotela biurowego

Fotel biurowy jest jednym z najważniejszych mebli, jakie odnajdziemy w każdej firmie. To w nim bowiem zasiada pracownik, by spędzić w ten sposób długie godziny. Większość ludzi, którzy pracują w wielkich firmach i korporacjach, wykonuje swoje zadania na siedząco. Jeśli mieliby niewygodne i niedopasowane krzesła/fotele, mogliby niezbyt solidnie wykonywać swoje obowiązki. Czuliby się bowiem rozproszeni, rozkojarzeni oraz obolali. Dobry fotel to postawa każdej firmy. Co warto wiedzieć o jego konstrukcji, wadach i zaletach, nim wybierzemy się do sklepu? Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania i udzielamy na nie wyczerpujących odpowiedzi.

1. Jaki jest koszt dobrego fotela biurowego? Pytanie to jest ciężkie, bowiem nigdy nie wiadomo, na jaki typ fotela zdecyduje się kupujący. Klienci mają swoje preferencje, a wybór jest naprawdę szeroki. Obry fotel może kosztować 80 złotych, ale jego cena może również dojść nawet do 1000 złotych. Wszystko zależy od sklepu, rodzaju fotela oraz jego nowoczesności. Te, które wyposażone są w różnego typu udogodnienia, są zazwyczaj droższe.

2. Jakie problemy ze zdrowiem może mieć człowiek, który siedzi na niewygodnym i niedopasowanych do jego indywidualnych potrzeb krześle? Efektem spędzania kilku godzin na nieodpowiednio dobranym fotelu, jest wystąpienie wielu schorzeń, z którymi możemy musieć borykać się przez bardzo długi czas. Czasem – w cięższych przypadkach, które są wynikiem dłuższego użytkowania owego mebla w niewłaściwy sposób – kwalifikują się nawet do specjalistycznego leczenia. Mówimy tu o wszelakich wadach postawy, migrenach, chorobach układu mięśniowo – szkieletowego.

3. Czym jest ergonomia? Często możemy słyszeć reklamę „ergonomiczny fotel”. Ergonomiczny, czyli jaki? Ergonomia jest dziedziną nauki, która zajmuje się dopasowaniem otoczenia do możliwości psychofizycznych ludzi. Chodzi tu o stworzenie jak najlepszych warunków do efektywnej pracy i życia. Ergonomiczny fotel to taki, który zapewnia mu komfort i dba o jego zdrowie.