18 listopada 2022

Krzesła konferencyjne i krzesła biurowe

Dobrze dobrane krzesło to kluczowy element poprawiający efektywność Twojej lub Twoich pracowników. Dzięki wpisom na naszej stronie poznasz sposoby na dobranie idealnego krzesła. Czas sprzędzony przed biurkiem stanie się przyjemniejszy!

Fotel wygodny dla kręgosłupa

Kręgosłup dla naszego ciała jest bardzo ważnym elementem postawy, ponieważ bez niego nie będzie mogli w pełni funkcjonować. Jednak często nie zwracamy uwagi na takie szczegóły jak wygoda pracy, funkcjonalność a zdrowie. Dostrzegamy błędy te dopiero, jak zaczyna się problem z kręgosłupem, wtedy niestety jest za późno. Osoby pracujące fizycznie i przy komputerze mają z tym największy problem, ponieważ przemęczają kręgosłup, dźwigając przy pracach fizycznych lub siedzą na nie wygodnym fotelu w pracach biurowych.

Zdrowy kręgosłup w każdym wieku jest ważny i warto o niego zadbać i pomyśleć o wszystkich za i przeciw wykonując swoją pracę zwłaszcza biurową. Przy pracy w biurze można zastosować odpowiedni lek w postaci wygodnego i funkcjonalnego fotela. Z doświadczenia wiem jednak, że w pracy mało co, kiedy mamy możliwość pracy na wygodnym fotelu, który spełniać powinien wszystkie walory dla zdrowia naszego kręgosłupa. Dzięki takim fotelom lepiej byłoby nam dodatkowo się skupić na pracy i myśleć nad powierzonymi zadaniami. Każdy pracodawca powinien o tym pomyśleć, kupując fotel dla swojego pracownika.

 

Fotel taki powinien spełniać kilka funkcji między innymi:

– mieć kółka

– być obrotowy wokoło własnej osi

– mieć regulację siedziska

– mieć regulację pochylenia i wysokości oparcia

– mieć obicie wygodne dla ciała, najlepiej średniej twardości i wykonanie ze skóry lub specjalnej siatki

Na naszym rynku jest wiele takich modeli foteli i każdy na pewno by coś znalazł w dobrej cenie.