18 listopada 2022

Krzesła konferencyjne i krzesła biurowe

Dobrze dobrane krzesło to kluczowy element poprawiający efektywność Twojej lub Twoich pracowników. Dzięki wpisom na naszej stronie poznasz sposoby na dobranie idealnego krzesła. Czas sprzędzony przed biurkiem stanie się przyjemniejszy!

Regulacja fotela w pieciu prostych krokach

Gdy nie jesteśmy pewni wszystkich funkcji na krześle oto prosty zestaw 5 kroków, jak skonfigurować go do własnych potrzeb.

 

Krok 1 – Regulacja wysokości siedziska.

Należy usiąść na krześle, ustawić siedzisko w pozycji najwyższej i stopniowo obniżać je, do momentu aż stopy ustawią się swobodnie na podłodze. Najczęściej dźwignia odpowiadająca za wysokość siedziska umiejscowiona jest z prawej strony fotela bezpośrednio pod siedziskiem.

Krok 2 – Regulacja głębokości siedziska

Siedząc na fotelu ustal głębokość siedziska przesuwając je do przodu lub do tyłu, dostosowując je do długości twoich ud. egulacja ta gwarantuje podparcie 2/3 do ¾ długości ud. Pomiędzy krawędzią krzesła a „zgięciem” w kolanach powinien być zachowany odstęp 1-2 cm.Ta bardzo ważna funkcja jest niestety dość rzadko spotykana w fotelach klasy ekonomicznej.

Krok 3 – Regulacja wysokości oparcia i podparcia lędźwiowego

Siedząc na fotelu podnieś lub obniż oparcie tak, by podpierało całe plecy, szczególnie dolną ich część okolice lędźwiową. Jeżeli krzesło jest dodatkowo wyposażone w podparcie lędźwiowe należy ustawić je dokładnie na wysokości kręgów lędźwiowych, w celu lepszego ich podparcia.

Krok 4 – Regulacja wysokości podłokietników

Ustaw wysokość podłokietników, tak by mięśnie naramienne były rozluźnione, a przedramiona swobodnie spoczywały na podłokietnikach tworząc kąt prosty między ramieniem a przedramieniem. Podłokietniki ustawione w takiej pozycji zmniejszają obciążenie kręgosłupa i barek.

Krok 5 – Regulacja mechanizmu Tilt

Tilt to uniwersalny mechanizm kołyskowy, umożliwiający swobodne bujanie się oraz blokadę w najbardziej ergonomicznej, pionowej postawie do pracy.Siedząc na krześle ustaw naturalną siłę odchylenia fotela, dostosowaną do twojej wagi. Śruba reguluje siłę odchylenia oparcia w zależności od ciężaru siedzącego. Dźwignia podniesiona do góry umożliwia opuszczanie i podnoszenie siedziska, w położeniu wciśniętym umożliwia odchylenie oparcia, a po jej wysunięci stanowi blokadę.