Regulacja fotela w pieciu prostych krokach

Gdy nie jesteśmy pewni wszystkich funkcji na krześle oto prosty zestaw 5 kroków, jak skonfigurować go do własnych potrzeb.

 

Krok 1 - Regulacja wysokości siedziska.

Należy usiąść na krześle, ustawić siedzisko w pozycji najwyższej i stopniowo obniżać je, do momentu aż stopy ustawią się swobodnie na podłodze. Najczęściej dźwignia odpowiadająca za wysokość siedziska umiejscowiona jest z prawej strony fotela bezpośrednio pod siedziskiem.

Krok 2 - Regulacja głębokości siedziska

Siedząc na fotelu ustal głębokość siedziska przesuwając je do przodu lub do tyłu, dostosowując je do długości twoich ud. egulacja ta gwarantuje podparcie 2/3 do ¾ długości ud. Pomiędzy krawędzią krzesła a „zgięciem” w kolanach powinien być zachowany odstęp 1-2 cm.Ta bardzo ważna funkcja jest niestety dość rzadko spotykana w fotelach klasy ekonomicznej.

Krok 3 - Regulacja wysokości oparcia i podparcia lędźwiowego

Siedząc na fotelu podnieś lub obniż oparcie tak, by podpierało całe plecy, szczególnie dolną ich część okolice lędźwiową. Jeżeli krzesło jest dodatkowo wyposażone w podparcie lędźwiowe należy ustawić je dokładnie na wysokości kręgów lędźwiowych, w celu lepszego ich podparcia.

Krok 4 - Regulacja wysokości podłokietników

Ustaw wysokość podłokietników, tak by mięśnie naramienne były rozluźnione, a przedramiona swobodnie spoczywały na podłokietnikach tworząc kąt prosty między ramieniem a przedramieniem. Podłokietniki ustawione w takiej pozycji zmniejszają obciążenie kręgosłupa i barek.

Krok 5 - Regulacja mechanizmu Tilt

Tilt to uniwersalny mechanizm kołyskowy, umożliwiający swobodne bujanie się oraz blokadę w najbardziej ergonomicznej, pionowej postawie do pracy.Siedząc na krześle ustaw naturalną siłę odchylenia fotela, dostosowaną do twojej wagi. Śruba reguluje siłę odchylenia oparcia w zależności od ciężaru siedzącego. Dźwignia podniesiona do góry umożliwia opuszczanie i podnoszenie siedziska, w położeniu wciśniętym umożliwia odchylenie oparcia, a po jej wysunięci stanowi blokadę.

 

Podobne artykuły

Fotele konferencyjne.


Idealne krzesło do sali konferencyjnej.


Dobieramy siedziska do sali konferencyjnej.


Idealne krzesło czyli jakie.